I-1A Playoffs |
Round 1 |
11/2/2018 (Fri) | | Huntingdon 41-19 Moore County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Coalfield 56-14 Jellico | | |
11/2/2018 (Fri) | | Cornersville 48-0 McEwen | | |
11/2/2018 (Fri) | | Wayne County 20-6 Huntland | | |
11/2/2018 (Fri) | | Freedom Prep 67-14 South Fulton | | |
11/2/2018 (Fri) | | Cloudland 36-22 Midway | | |
11/2/2018 (Fri) | | Gordonsville 35-0 Sale Creek | | |
11/2/2018 (Fri) | | Greenfield 42-6 MASE | | |
11/2/2018 (Fri) | | Lookout Valley 17-14 Jo Byrns | | |
11/2/2018 (Fri) | | Mt. Pleasant 36-0 Collinwood | | |
11/2/2018 (Fri) | | South Pittsburg 53-15 Monterey | | |
11/2/2018 (Fri) | | West Carroll 47-28 Hillcrest | | |
11/2/2018 (Fri) | | Whitwell 56-6 Clay County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Oliver Springs 39-0 Hancock County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Lake County 60-14 Westwood | | |
Round 2 |
11/9/2018 (Fri) | | Huntingdon 56-6 Mt. Pleasant | | |
11/9/2018 (Fri) | | Coalfield 29-24 Cloudland | | |
11/9/2018 (Fri) | | Cornersville 49-26 Wayne County | | |
11/9/2018 (Fri) | | Greenback 33-12 Oliver Springs | | |
11/9/2018 (Fri) | | Lake County 48-0 West Carroll | | |
11/9/2018 (Fri) | | South Pittsburg 27-14 Gordonsville | | |
11/9/2018 (Fri) | | Whitwell 45-7 Lookout Valley | | |
11/9/2018 (Fri) | | Freedom Prep 34-25 Greenfield | | |
Quarterfinals |
11/16/2018 (Fri) | | Whitwell 34-28 South Pittsburg | | |
11/16/2018 (Fri) | | Lake County 52-33 Freedom Prep | | |
11/16/2018 (Fri) | | Greenback 35-7 Coalfield | | |
11/16/2018 (Fri) | | Cornersville 13-7 Huntingdon | | |
Semi-finals |
11/23/2018 (Fri) | | Whitwell 24-21 Greenback | | |
11/23/2018 (Fri) | | Cornersville 21-8 Lake County | | |
Championship Game |
12/1/2018 (Sat) | | Whitwell 7-6 Cornersville | | |
I-2A Playoffs |
Round 1 |
11/2/2018 (Fri) | | Riverside 36-35 Eagleville | | |
11/2/2018 (Fri) | | Fairley 36-6 Gibson County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Lewis County 36-7 Houston County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Watertown 57-15 Bledsoe County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Meigs County 48-7 Sullivan North | | |
11/2/2018 (Fri) | | Columbia Academy 24-6 Hickman County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Oneida 23-7 Happy Valley | | |
11/2/2018 (Fri) | | Peabody 42-0 MAHS | | |
11/2/2018 (Fri) | | South Greene 44-26 Wartburg Central | | |
11/2/2018 (Fri) | | Trinity Christian 19-15 Mitchell | | |
11/2/2018 (Fri) | | Trousdale County 41-8 Marion County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Union City 49-13 Douglass | | |
11/2/2018 (Fri) | | Waverly 32-19 Forrest | | |
11/2/2018 (Fri) | | Westmoreland 14-7 Polk County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Tyner Academy 35-13 East Robertson | | |
11/2/2018 (Fri) | | Rockwood 7-6 Hampton | | |
Round 2 |
11/9/2018 (Fri) | | Peabody 41-7 Trinity Christian | | |
11/9/2018 (Fri) | | Meigs County 28-14 Rockwood | | |
11/9/2018 (Fri) | | Riverside 14-0 Lewis County | | |
11/9/2018 (Fri) | | South Greene 23-21 Oneida | | |
11/9/2018 (Fri) | | Union City 35-28 Fairley | | |
11/9/2018 (Fri) | | Waverly 20-16 Columbia Academy | | |
11/9/2018 (Fri) | | Watertown 40-6 Westmoreland | | |
11/9/2018 (Fri) | | Trousdale County 35-0 Tyner Academy | | |
Quarterfinals |
11/16/2018 (Fri) | | Waverly 34-7 Riverside | | |
11/16/2018 (Fri) | | Trousdale County 15-8 Watertown | | |
11/16/2018 (Fri) | | Peabody 35-0 Union City | | |
11/16/2018 (Fri) | | Meigs County 42-13 South Greene | | |
Semi-finals |
11/23/2018 (Fri) | | Trousdale County 32-29 Meigs County | | |
11/23/2018 (Fri) | | Peabody 35-21 Waverly | | |
Championship Game |
11/29/2018 (Thu) | | Peabody 17-9 Trousdale County | | |
I-3A Playoffs |
Round 1 |
11/2/2018 (Fri) | | McNairy Central 22-7 Raleigh Egypt | | |
11/2/2018 (Fri) | | Red Bank 49-13 Smith County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Alcoa 56-0 Claiborne | | |
11/2/2018 (Fri) | | Austin-East 61-23 Chuckey-Doak | | |
11/2/2018 (Fri) | | Covington 49-6 Melrose | | |
11/2/2018 (Fri) | | East Nashville 40-10 Sycamore | | |
11/2/2018 (Fri) | | Fairview 35-6 Whites Creek | | |
11/2/2018 (Fri) | | Gatlinburg-Pittman 36-33 Johnson County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Pearl Cohn 47-7 Cheatham County | | |
11/2/2018 (Fri) | | York Institute 35-21 Signal Mountain | | |
11/2/2018 (Fri) | | Sequatchie County 34-14 Brainerd | | |
11/2/2018 (Fri) | | South Gibson 20-18 Wooddale | | |
11/2/2018 (Fri) | | Stratford 29-22 Camden | | |
11/2/2018 (Fri) | | Unicoi County 27-20 Kingston | | |
11/2/2018 (Fri) | | Upperman 44-14 Loudon | | |
11/2/2018 (Fri) | | Milan 20-7 Trezevant | | |
Round 2 |
11/9/2018 (Fri) | | Austin-East 54-6 Gatlinburg-Pittman | | |
11/9/2018 (Fri) | | Alcoa 56-0 Unicoi County | | |
11/9/2018 (Fri) | | Covington 35-30 McNairy Central | | |
11/9/2018 (Fri) | | Fairview 33-22 East Nashville | | |
11/9/2018 (Fri) | | Red Bank 24-21 Sequatchie County | | |
11/9/2018 (Fri) | | Stratford 32-27 Pearl Cohn | | |
11/9/2018 (Fri) | | Upperman 44-14 York Institute | | |
11/9/2018 (Fri) | | Milan 29-14 South Gibson | | |
Quarterfinals |
11/16/2018 (Fri) | | Upperman 50-21 Red Bank | | |
11/16/2018 (Fri) | | Stratford 26-14 Fairview | | |
11/16/2018 (Fri) | | Covington 22-0 Milan | | |
11/16/2018 (Fri) | | Alcoa 24-6 Austin-East | | |
Semi-finals |
11/23/2018 (Fri) | | Covington 20-14 Stratford | | |
11/23/2018 (Fri) | | Alcoa 27-14 Upperman | | |
Championship Game |
12/1/2018 (Sat) | | Alcoa 21-14 Covington | | |
I-4A Playoffs |
Round 1 |
11/2/2018 (Fri) | | Jackson South Side 16-14 Creek Wood | | |
11/2/2018 (Fri) | | Anderson County 54-0 Union County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Dyersburg 63-0 Memphis East | | |
11/2/2018 (Fri) | | Elizabethton 28-14 Howard | | |
11/2/2018 (Fri) | | Greeneville 54-21 East Hamilton | | |
11/2/2018 (Fri) | | Haywood 35-0 Fayette Ware | | |
11/2/2018 (Fri) | | Jackson North Side 50-6 Portland | | |
11/2/2018 (Fri) | | Marshall County 30-29 Stone Memorial | | |
11/2/2018 (Fri) | | Montgomery Central 17-14 Hardin County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Nolensville 42-7 Macon County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Ripley 31-21 Millington | | |
11/2/2018 (Fri) | | Springfield 47-12 Chester County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Sullivan South 39-12 Chattanooga Central | | |
11/2/2018 (Fri) | | Crockett County 48-12 Craigmont | | |
11/2/2018 (Fri) | | Tullahoma 37-23 Livingston Academy | | |
11/2/2018 (Fri) | | Maplewood 56-7 DeKalb County | | |
Round 2 |
11/9/2018 (Fri) | | Dyersburg 28-12 Crockett County | | |
11/9/2018 (Fri) | | Anderson County 54-21 Elizabethton | | |
11/9/2018 (Fri) | | Greeneville 49-7 Sullivan South | | |
11/9/2018 (Fri) | | Haywood 49-7 Ripley | | |
11/9/2018 (Fri) | | Maplewood 28-3 Nolensville | | |
11/9/2018 (Fri) | | Tullahoma 16-14 Marshall County | | |
11/9/2018 (Fri) | | Springfield 13-6 Jackson South Side | | |
11/9/2018 (Fri) | | Jackson North Side 28-26 Montgomery Central | | |
Quarterfinals |
11/16/2018 (Fri) | | Springfield 41-34 Jackson North Side | | |
11/16/2018 (Fri) | | Maplewood 6-2 Tullahoma | | |
11/16/2018 (Fri) | | Haywood 47-14 Dyersburg | | |
11/16/2018 (Fri) | | Greeneville 42-21 Anderson County | | |
Semi-finals |
11/23/2018 (Fri) | | Haywood 49-14 Springfield | | |
11/23/2018 (Fri) | | Greeneville 43-8 Maplewood | | |
Championship Game |
11/29/2018 (Thu) | | Greeneville 56-21 Haywood | | |
I-5A Playoffs |
Round 1 |
11/2/2018 (Fri) | | Knoxville Central 48-6 Cocke County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Henry County 42-14 Munford | | |
11/2/2018 (Fri) | | David Crockett 20-17 Knoxville Halls | | |
11/2/2018 (Fri) | | Beech 45-42 Summit | | |
11/2/2018 (Fri) | | Hillsboro 48-7 Lincoln County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Kirby 41-13 Kenwood | | |
11/2/2018 (Fri) | | Knoxville Catholic 34-28 Knoxville West | | |
11/2/2018 (Fri) | | Oak Ridge 42-0 Rhea County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Page 45-14 Hillwood | | |
11/2/2018 (Fri) | | Ridgeway 41-13 Dyer County | | |
11/2/2018 (Fri) | | Shelbyville 42-19 Gallatin | | |
11/2/2018 (Fri) | | Soddy-Daisy 42-19 Clinton | | |
11/2/2018 (Fri) | | Southwind 28-27 Clarksville | | |
11/2/2018 (Fri) | | Tennessee High 24-17 South-Doyle | | |
11/2/2018 (Fri) | | Daniel Boone 32-14 Gibbs | | |
11/2/2018 (Fri) | | Knoxville Fulton 46-15 Lenoir City | | |
Round 2 |
11/9/2018 (Fri) | | Henry County 31-8 Ridgeway | | |
11/9/2018 (Fri) | | David Crockett 32-0 Tennessee High | | |
11/9/2018 (Fri) | | Hillsboro 48-20 Shelbyville | | |
11/9/2018 (Fri) | | Knoxville Catholic 28-25 Knoxville Fulton | | |
11/9/2018 (Fri) | | Knoxville Central 49-7 Daniel Boone | | |
11/9/2018 (Fri) | | Oak Ridge 40-23 Soddy-Daisy | | |
11/9/2018 (Fri) | | Beech 21-14 Page | | |
11/9/2018 (Fri) | | Kirby 36-34 Southwind | | |
Quarterfinals |
11/16/2018 (Fri) | | Beech 20-19 Hillsboro | | |
11/16/2018 (Fri) | | Knoxville Central 23-12 David Crockett | | |
11/16/2018 (Fri) | | Knoxville Catholic 42-40 Oak Ridge | | |
11/16/2018 (Fri) | | Henry County 42-20 Kirby | | |
Semi-finals |
11/23/2018 (Fri) | | Knoxville Central 24-19 Knoxville Catholic | | |
11/23/2018 (Fri) | | Henry County 13-7 Beech | | |
Championship Game |
12/2/2018 (Sun) | | Knoxville Central 14-9 Henry County | | |
I-6A Playoffs |
Round 1 |
11/2/2018 (Fri) | | Mt. Juliet 42-7 Cookeville | | |
11/2/2018 (Fri) | | Houston 34-19 White Station | | |
11/2/2018 (Fri) | | Brentwood 31-11 McGavock | | |
11/2/2018 (Fri) | | Cane Ridge 41-6 Franklin | | |
11/2/2018 (Fri) | | Farragut 49-24 Cleveland | | |
11/2/2018 (Fri) | | Germantown 51-14 Arlington | | |
11/2/2018 (Fri) | | Hendersonville 23-14 Riverdale | | |
11/2/2018 (Fri) | | Blackman 44-7 Lebanon | | |
11/2/2018 (Fri) | | Independence 33-14 Smyrna | | |
11/2/2018 (Fri) | | Memphis Central 21-20 Cordova | | |
11/2/2018 (Fri) | | Oakland 49-10 Rossview | | |
11/2/2018 (Fri) | | Ooltewah 35-28 Hardin Valley | | |
11/2/2018 (Fri) | | Science Hill 24-21 Bradley Central | | |
11/2/2018 (Fri) | | Whitehaven 40-7 Collierville | | |
11/2/2018 (Fri) | | Maryville 28-7 Bearden | | |
Round 2 |
11/9/2018 (Fri) | | Whitehaven 31-27 Houston | | |
11/9/2018 (Fri) | | Germantown 24-19 Memphis Central | | |
11/9/2018 (Fri) | | Brentwood 27-24 Independence | | |
11/9/2018 (Fri) | | Farragut 49-14 Ooltewah | | |
11/9/2018 (Fri) | | Mt. Juliet 35-14 Blackman | | |
11/9/2018 (Fri) | | Maryville 42-7 Science Hill | | |
11/9/2018 (Fri) | | Ravenwood 43-36 Cane Ridge | | |
11/9/2018 (Fri) | | Oakland 28-0 Hendersonville | | |
Quarterfinals |
11/16/2018 (Fri) | | Whitehaven 14-0 Germantown | | |
11/16/2018 (Fri) | | Ravenwood 47-24 Brentwood | | |
11/16/2018 (Fri) | | Oakland 14-7 Mt. Juliet | | |
11/16/2018 (Fri) | | Maryville 26-10 Farragut | | |
Semi-finals |
11/23/2018 (Fri) | | Whitehaven 43-24 Ravenwood | | |
11/23/2018 (Fri) | | Oakland 38-0 Maryville | | |
Championship Game |
11/29/2018 (Thu) | | Oakland 37-0 Whitehaven | | |
II-A Playoffs |
Round 2 |
11/2/2018 (Fri) | | Clarksville Academy 44-33 Kings Academy | | |
11/2/2018 (Fri) | | Middle Tennessee Christian 54-42 Jackson Christian | | |
11/2/2018 (Fri) | | Nashville Christian 41-0 Ezell-Harding | | |
11/2/2018 (Fri) | | Chattanooga Grace 27-0 Tipton-Rosemark | | |
Quarterfinals |
11/30/2018 (Fri) | | Davidson Academy 39-27 Friendship Christian | | |
11/9/2018 (Fri) | | Nashville Christian 34-7 Mt. Juliet Christian | | |
11/9/2018 (Fri) | | Friendship Christian 40-3 Clarksville Academy | | |
11/9/2018 (Fri) | | Fayette Academy 49-14 Middle Tennessee Christian | | |
11/9/2018 (Fri) | | Davidson Academy 51-20 Chattanooga Grace | | |
Semi-finals |
11/16/2018 (Fri) | | Davidson Academy 48-21 Nashville Christian | | |
11/16/2018 (Fri) | | Friendship Christian 14-7 Fayette Academy | | |
II-AA Playoffs |
Round 2 |
11/2/2018 (Fri) | | Lausanne 62-28 Goodpasture | | |
11/2/2018 (Fri) | | BGA 51-14 Silverdale Academy | | |
11/2/2018 (Fri) | | CPA 45-7 USJ | | |
11/2/2018 (Fri) | | ECS 29-13 Lipscomb Academy | | |
11/2/2018 (Fri) | | Knoxville Webb 48-27 Chattanooga Christian | | |
11/2/2018 (Fri) | | Notre Dame 55-17 CAK | | |
11/2/2018 (Fri) | | St. Georges 49-48 Harding Academy | | |
11/2/2018 (Fri) | | FRA 39-6 Knoxville Grace | | |
Quarterfinals |
11/9/2018 (Fri) | | Lausanne 35-14 ECS | | |
11/9/2018 (Fri) | | FRA 34-33 Notre Dame | | |
11/9/2018 (Fri) | | CPA 49-7 St. Georges | | |
11/9/2018 (Fri) | | BGA 30-10 Knoxville Webb | | |
Semi-finals |
11/16/2018 (Fri) | | CPA 21-14 Lausanne | | |
11/16/2018 (Fri) | | BGA 50-7 FRA | | |
Championship Game |
11/30/2018 (Fri) | | CPA 41-21 BGA | | |
II-AAA Playoffs |
Round 2 |
11/2/2018 (Fri) | | Ensworth 14-13 Father Ryan | | |
11/2/2018 (Fri) | | Briarcrest 42-15 St. Benedict | | |
11/2/2018 (Fri) | | Pope John Paul 49-28 Baylor | | |
Quarterfinals |
11/9/2018 (Fri) | | MUS 42-17 Pope John Paul | | |
11/9/2018 (Fri) | | McCallie 27-14 Ensworth | | |
11/9/2018 (Fri) | | MBA 10-3 Briarcrest | | |
11/9/2018 (Fri) | | Brentwood Academy 21-14 Christian Brothers | | |
Semi-finals |
11/16/2018 (Fri) | | MUS 10-7 McCallie | | |
11/16/2018 (Fri) | | Brentwood Academy 28-6 MBA | | |
Championship Game |
11/30/2018 (Fri) | | Brentwood Academy 28-6 MUS | | |