News
We now have 561 teams &
123,432 games on AHSFHS.org.
Search Site
2020 Region Standings
Class 1A |
Region 1 | All | Region | Last Week | This Week |
Biggersville | (9-0) | (6-0) | defeated Byers 1-0 | |
Baldwyn | (4-3) | (4-2) | defeated Falkner 48-0 | |
Ashland | (4-5) | (4-2) | defeated Thrasher 1-0 | |
Thrasher | (3-4) | (3-3) | lost to Ashland 1-0 | |
Myrtle | (3-5) | (3-3) | defeated Coldwater 22-18 | |
Byers | (3-5) | (2-4) | lost to Biggersville 1-0 | |
Coldwater | (2-7) | (2-4) | lost to Myrtle 22-18 | |
Falkner | (0-9) | (0-6) | lost to Baldwyn 48-0 | |
Total | (28-38) | |||
Region 2 | All | Region | Last Week | This Week |
Nanih Waiya | (8-0) | (7-0) | defeated Smithville 38-0 | |
Tupelo Christian Prep | (6-2) | (6-1) | defeated Okolona 51-20 | |
French Camp Academy | (5-3) | (5-2) | defeated Vardaman 48-13 | |
West Lowndes | (4-4) | (4-3) | did not play | |
Smithville | (2-5) | (2-4) | lost to Nanih Waiya 38-0 | |
Noxapater | (2-6) | (2-4) | defeated Hamilton 16-14 | |
Vardaman | (2-7) | (2-5) | lost to French Camp Academy 48-13 | |
Hamilton | (3-6) | (2-6) | lost to Noxapater 16-14 | |
Okolona | (2-7) | (1-6) | lost to Tupelo Christian Pre 51-20 | |
Total | (34-40) | |||
Region 3 | All | Region | Last Week | This Week |
Simmons | (5-0) | (5-0) | defeated West Tallahatchie 1-0 | |
Ethel | (4-3) | (4-0) | defeated Leflore County 1-0 | |
Coffeeville | (3-3) | (3-2) | defeated McAdams 6-0 | |
McAdams | (3-6) | (2-3) | lost to Coffeeville 6-0 | |
West Bolivar | (0-4) | (0-3) | did not play | |
Leflore County | (0-4) | (0-4) | lost to Ethel 1-0 | |
West Tallahatchie | (0-4) | (0-4) | lost to Simmons 1-0 | |
Total | (15-24) | |||
Region 4 | All | Region | Last Week | This Week |
Lumberton | (7-1) | (7-0) | did not play | |
Mount Olive | (5-3) | (5-2) | defeated Richton 20-7 | |
Sebastopol | (7-2) | (4-2) | defeated Leake County 42-20 | |
Resurrection | (5-3) | (4-3) | plays Salem | |
Stringer | (5-4) | (4-3) | defeated Sacred Heart 1-0 | |
Leake County | (2-7) | (2-5) | lost to Sebastopol 42-20 | |
Richton | (2-5) | (1-4) | lost to Mount Olive 20-7 | |
Salem | (1-7) | (1-5) | plays Resurrection | |
Sacred Heart | (0-8) | (0-6) | lost to Stringer 1-0 | |
Total | (34-40) | |||