petemaravich
AHSFHS Forum Member
72 Posts |
Posted - 09/01/2017 : 18:30:24
|
Class 6A
Area 1 02/11/94 Semifinals Theodore 42, Murphy 40 McGill-Toolen 58, Davidson 47 02/16/94 Final McGill-Toolen 60, Theodore 41
Area 2 02/11/94 First Round Mary Montgomery 76, Baker 73 02/12/94 Semifinals LeFlore 81, Mary Montgomery 61 Vigor 60, Shaw 56 02/16/94 Final LeFlore 75, Vigor 74
Area 4 02/14/94 Semifinals Dothan over Northview Enterprise over Carroll-Ozark
Area 5 02/14/94 Semifinal Central-Phenix City over Russell County
Area 6 02/14/94 Jeff Davis-Bye Semifinal Selma 96, Carver-Montgomery 66
Area 7 02/14/94 Semifinals Sidney Lanier 61, B.T. Washington 60 Lee-Montgomery 59, Prattville 39
Area 8 02/14/94 Anniston -Bye Semifinal Ben Russell over Talladega
Area 12 02/14/94 Woodlawn -Bye
Area 14 02/14/94 Grissom -Bye
Class 5A
Area 2 02/14/94 Daphne -Bye Semifinal Escambia County over Robertsdale
Area 3 02/14/94 Semifinals Wilcox-Central over Choctaw County Jackson over Monroe County
Area 4 02/14/94 Semifinals Greenville 62, Charles Henderson 60 Hillcrest-Evergreen 65, Andalusia 54
Area 5 Smith's Station -Bye 02/14/94 Semifinal Valley over Eufaula
Area 6 02/14/94 Semifinals Southside-Selma over Chilton County Stanhope Elmore 86, Wetumpka 62
Area 11 02/14/94 Semifinal Wellborn 57, Pell City 55 02/16/94 Final Wellborn 68, Oxford 64
Class 4A
Area 2 02/14/94 Semifinals Clarke County over Central-Hayneville Calhoun over Thomasville
Area 3 02/14/94 Semifinals Daleville over Opp Pike County over Bullock County
Area 4 02/14/94 Semifinals Abbeville over Headland Dale County over Ashford
Area 5 02/14/94 Semifinals Lanett over Tallassee LaFayette over Beauregard
Area 6 02/14/94 Semifinals Central-Coosa over Handley B.B. Comer over Dadeville
Class 3A
Area 1 02/14/94 Semifinals St. Paul?s over Southern Choctaw Washington County 54, UMS-Wright 24
Area 2 02/14/94 First Round Eutaw 77, Paramount 48 02/15/94 Semifinals R.C. Hatch over Eutaw Francis Marion over Keith
Area 3 02/14/94 Semifinals Houston County over Geneva Rehobeth over Slocomb
Area 4 Elba -Bye 02/14/94 Semifinal Louisville over Luverne
Area 7 02/14/94 Semifinals Corner 81, Oak Grove 60 Fultondale 115, Moody 80
Class 2A
Area 2 02/14/94 J.F.Shields -Bye Semifinal Excel over Flomaton
Area 3 02/14/94 Semifinals Samson over Straughn Florala over Georgiana
Area 4 02/15/94 Semifinals Geneva County over Cottonwood Wicksburg over New Brockton
Area 5 02/14/94 Goshen -Bye Semifinal Clayton over Highland Home
Area 6 02/14/94 Trinity Presbyterian -Bye Semifinal Reeltown 65, Catholic-Montgomery 49
Area 7 02/14/94 Autaugaville -Bye
Area 8 02/11/94 First Round Springville over Indian Springs 02/14/94 Semifinal Calera 81, St. Clair County 60
Area 11 02/11/94 First Round Randolph County 71, Ranburne 51 02/14/94 Semifinals Horseshoe Bend over Randolph County Clay County over Woodland
Class 1A
Area 1 02/11/94 First Round Coffeeville vs A.L. Johnson 02/14/94 Semifinals Marengo County over Fruitdale Millry over Coffeeville/A.L. Johnson winner
Area 2 02/14/94 Semifinals Frisco City over Bayside Academy J.U. Blacksher over Southern Normal
Area 3 02/12/94 First Round Pleasant Home vs McKenzie 02/14/94 Semifinals Brantley over Pleasant Home/McKenzie winner Kinston over Red Level
Area 4 02/12/94 First Round Ariton vs Zion Chapel 02/14/94 Semifinals Houston Academy over Ariton/Zion Chapel winner G.W. Long over Coffee Springs
Area 5 02/11/94 First Round Verbena 85, Marbury 51 02/14/94 Semifinals St. Jude 81, Verbena 54 Montgomery County 49, Montgomery Academy 47
Area 6 02/14/94 First Round Edward Bell vs Wadley Semifinal Loachapoka over Beulah 02/15/94 Semifinal Notasulga over Edward Bell/Wadley winner
Area 7 02/14/94 Semifinals Billingsley over Isabella Maplesville over Thorsby
Area 9 02/12/94 First Round Mellow Valley over Fayetteville 02/14/94 Semifinal A.S.F.D. over Bibb Graves
Area 11 02/11/94 First Round Shades Mountain 86, T.W. Martin 58 Parrish 86, West Jefferson 78 02/14/94 Semifinals Altamont 67, Parrish 62 Holy Family 55, Shades Mountain 53
Area 13 02/14/94 Meek -Bye Semifinal Lynn over Addison
Area 14 02/11/94 First Round Waterloo 81, Vina 69 Phillips-Bear Creek 70, Mount Hope 61
Area 16 02/12/94 First Round Cedar Bluff 68, Gaylesville 65 Woodville over Paint Rock Valley Collinsville over Valley Head 02/14/94 Semifinals Skyline over Cedar Bluff Collinsville over Woodville
|
Edited by - petemaravich on 09/02/2017 00:57:36 |
|