1A Playoffs |
1st Round |
11/4/2016 (Fri) | | Georgiana 28-6 Millry | | |
11/4/2016 (Fri) | | Isabella 46-6 Winterboro | | |
11/4/2016 (Fri) | | Linden 77-7 Houston County | | |
11/4/2016 (Fri) | | Notasulga 37-36 Ragland | | |
11/4/2016 (Fri) | | Wadley 50-7 Loachapoka | | |
11/4/2016 (Fri) | | Sweet Water 47-6 McKenzie | | |
11/4/2016 (Fri) | | Maplesville 61-6 Talladega County Central | | |
11/4/2016 (Fri) | | Brantley 55-38 Marengo | | |
11/4/2016 (Fri) | | Cedar Bluff 41-20 Berry Fayette | | |
11/4/2016 (Fri) | | Decatur Heritage Christian 35-8 Phillips Bear Creek | | |
11/4/2016 (Fri) | | Pickens County 55-7 Coosa Christian | | |
11/4/2016 (Fri) | | Sumiton Christian 49-28 Cherokee | | |
11/4/2016 (Fri) | | Hackleburg 35-6 Lynn | | |
11/4/2016 (Fri) | | Hubbertville 47-15 Woodville | | |
11/4/2016 (Fri) | | Addison 63-20 Shoals Christian | | |
11/4/2016 (Fri) | | Spring Garden 40-14 South Lamar | | |
2nd Round |
11/11/2016 (Fri) | | Georgiana 26-21 Isabella | | |
11/11/2016 (Fri) | | Linden 48-15 Notasulga | | |
11/11/2016 (Fri) | | Sweet Water 21-20 Wadley | | |
11/11/2016 (Fri) | | Maplesville 42-7 Brantley | | |
11/11/2016 (Fri) | | Decatur Heritage Christian 42-41 Cedar Bluff | | |
11/11/2016 (Fri) | | Pickens County 56-21 Sumiton Christian | | |
11/11/2016 (Fri) | | Hubbertville 27-22 Hackleburg | | |
11/11/2016 (Fri) | | Addison 42-26 Spring Garden | | |
3rd Round |
11/18/2016 (Fri) | | Linden 52-12 Georgiana | | |
11/18/2016 (Fri) | | Maplesville 60-34 Sweet Water | | |
11/18/2016 (Fri) | | Pickens County 48-12 Decatur Heritage Christian | | |
11/18/2016 (Fri) | | Addison 30-20 Hubbertville | | |
Semi-finals |
11/25/2016 (Fri) | | Maplesville 36-14 Linden | | |
11/25/2016 (Fri) | | Pickens County 23-6 Addison | | |
Championship Game |
12/1/2016 (Thu) | | Maplesville 40-12 Pickens County | | Auburn |
2A Playoffs |
1st Round |
11/4/2016 (Fri) | | G.W. Long 54-21 J.U. Blacksher | | |
11/4/2016 (Fri) | | New Brockton 45-16 Keith | | |
11/4/2016 (Fri) | | Southern Choctaw 40-26 Abbeville | | |
11/4/2016 (Fri) | | Goshen 48-25 Verbena | | |
11/4/2016 (Fri) | | Aliceville 47-14 Luverne | | |
11/4/2016 (Fri) | | Leroy 26-0 Ariton | | |
11/4/2016 (Fri) | | Elba 40-8 R.C. Hatch | | |
11/4/2016 (Fri) | | Samson 12-42 Washington County | | |
11/4/2016 (Fri) | | Fyffe 56-7 Horseshoe Bend | | |
11/4/2016 (Fri) | | Cleveland 41-14 Red Bay | | |
11/4/2016 (Fri) | | LaFayette 26-6 Collinsville | | |
11/4/2016 (Fri) | | Sheffield 27-14 Cold Springs | | |
11/4/2016 (Fri) | | West End Walnut Grove 41-7 Lamar County | | |
11/4/2016 (Fri) | | Lanett 68-13 Gaston | | |
11/4/2016 (Fri) | | Tanner 42-14 Sulligent | | |
11/4/2016 (Fri) | | Sand Rock 20-18 Reeltown | | |
2nd Round |
11/11/2016 (Fri) | | G.W. Long 41-10 New Brockton | | |
11/11/2016 (Fri) | | Southern Choctaw 34-14 Goshen | | |
11/11/2016 (Fri) | | Aliceville 36-33 Leroy | | |
11/11/2016 (Fri) | | Elba 48-20 Samson | | |
11/11/2016 (Fri) | | Fyffe 49-0 Cleveland | | |
11/11/2016 (Fri) | | LaFayette 40-34 Sheffield | | |
11/11/2016 (Fri) | | Lanett 53-14 West End Walnut Grove | | |
11/11/2016 (Fri) | | Tanner 49-14 Sand Rock | | |
3rd Round |
11/18/2016 (Fri) | | G.W. Long 42-14 Southern Choctaw | | |
11/18/2016 (Fri) | | Aliceville 52-44 Elba | | |
11/18/2016 (Fri) | | Fyffe 53-20 LaFayette | | |
11/18/2016 (Fri) | | Lanett 48-42 Tanner | | |
Semi-finals |
11/25/2016 (Fri) | | Aliceville 28-21 G.W. Long | | |
11/25/2016 (Fri) | | Fyffe 33-20 Lanett | | |
Championship Game |
12/1/2016 (Thu) | | Fyffe 28-0 Aliceville | | Auburn |
3A Playoffs |
1st Round |
11/4/2016 (Fri) | | Hillcrest Evergreen 28-25 Opp | | |
11/4/2016 (Fri) | | Oakman 21-0 Montgomery Academy | | |
11/4/2016 (Fri) | | Mobile Christian 21-7 Straughn | | |
11/4/2016 (Fri) | | Montevallo 45-18 Southside Selma | | |
11/4/2016 (Fri) | | Gordo 55-14 Prattville Christian | | |
11/4/2016 (Fri) | | Wicksburg 34-28 T.R. Miller | | |
11/4/2016 (Fri) | | Pike County 27-22 American Christian | | |
11/4/2016 (Fri) | | Bayside Academy 21-14 Daleville | | |
11/4/2016 (Fri) | | Weaver 37-7 Fultondale | | |
11/4/2016 (Fri) | | Lexington 25-14 North Sand Mountain | | |
11/4/2016 (Fri) | | Piedmont 55-26 Holly Pond | | |
11/4/2016 (Fri) | | Colbert County 31-20 Plainview | | |
11/4/2016 (Fri) | | Lauderdale County 55-16 Geraldine | | |
11/4/2016 (Fri) | | Ohatchee 49-28 Locust Fork | | |
11/4/2016 (Fri) | | Sylvania 42-6 West Morgan | | |
11/4/2016 (Fri) | | Randolph County 28-6 J.B. Pennington | | |
2nd Round |
11/11/2016 (Fri) | | Oakman 33-0 Hillcrest Evergreen | | |
11/11/2016 (Fri) | | Mobile Christian 36-14 Montevallo | | |
11/11/2016 (Fri) | | Gordo 55-14 Wicksburg | | |
11/11/2016 (Fri) | | Bayside Academy 24-7 Pike County | | |
11/11/2016 (Fri) | | Weaver 42-0 Lexington | | |
11/11/2016 (Fri) | | Piedmont 38-21 Colbert County | | |
11/11/2016 (Fri) | | Ohatchee 49-21 Lauderdale County | | |
11/11/2016 (Fri) | | Randolph County 38-24 Sylvania | | |
3rd Round |
11/18/2016 (Fri) | | Mobile Christian 44-12 Oakman | | |
11/18/2016 (Fri) | | Gordo 55-21 Bayside Academy | | |
11/18/2016 (Fri) | | Piedmont 52-28 Weaver | | |
11/18/2016 (Fri) | | Ohatchee 31-0 Randolph County | | |
Semi-finals |
11/25/2016 (Fri) | | Mobile Christian 21-14 Gordo | | |
11/25/2016 (Fri) | | Piedmont 53-26 Ohatchee | | |
Championship Game |
12/1/2016 (Thu) | | Piedmont 22-12 Mobile Christian | | Auburn |
4A Playoffs |
1st Round |
11/4/2016 (Fri) | | St. James 49-21 Satsuma | | |
11/4/2016 (Fri) | | Tallassee 29-26 Hale County | | |
11/4/2016 (Fri) | | Andalusia 42-24 Alabama Christian | | |
11/4/2016 (Fri) | | Leeds 19-12 Greensboro | | |
11/4/2016 (Fri) | | Bibb County 41-34 Munford | | |
11/4/2016 (Fri) | | Thomasville 20-6 Catholic Montgomery | | |
11/4/2016 (Fri) | | Handley 49-7 West Blocton | | |
11/4/2016 (Fri) | | UMS-Wright 36-0 Dale County | | |
11/4/2016 (Fri) | | Hokes Bluff 24-8 Haleyville | | |
11/4/2016 (Fri) | | North Jackson 41-7 Wilson | | |
11/4/2016 (Fri) | | Cherokee County 29-22 Winfield | | |
11/4/2016 (Fri) | | West Limestone 28-26 Madison County | | |
11/4/2016 (Fri) | | Rogers 42-6 Randolph | | |
11/4/2016 (Fri) | | Cordova 46-23 Jacksonville | | |
11/4/2016 (Fri) | | Madison Academy 51-13 Central Florence | | |
11/4/2016 (Fri) | | Fayette County 20-7 Saks | | |
2nd Round |
11/11/2016 (Fri) | | Tallassee 42-14 St. James | | |
11/11/2016 (Fri) | | Andalusia 40-0 Leeds | | |
11/11/2016 (Fri) | | Thomasville 41-21 Bibb County | | |
11/11/2016 (Fri) | | Handley 20-14 UMS-Wright | | |
11/11/2016 (Fri) | | Hokes Bluff 24-14 North Jackson | | |
11/11/2016 (Fri) | | Cherokee County 39-38 West Limestone | | |
11/11/2016 (Fri) | | Rogers 21-14 Cordova | | |
11/11/2016 (Fri) | | Madison Academy 36-0 Fayette County | | |
3rd Round |
11/18/2016 (Fri) | | Andalusia 51-7 Tallassee | | |
11/18/2016 (Fri) | | Handley 36-18 Thomasville | | |
11/18/2016 (Fri) | | Hokes Bluff 28-21 Cherokee County | | |
11/18/2016 (Fri) | | Madison Academy 25-7 Rogers | | |
Semi-finals |
11/25/2016 (Fri) | | Handley 19-0 Andalusia | | |
11/25/2016 (Fri) | | Madison Academy 24-21 Hokes Bluff | | |
Championship Game |
12/1/2016 (Thu) | | Handley 30-7 Madison Academy | | Auburn |
5A Playoffs |
1st Round |
11/4/2016 (Fri) | | Carroll 35-21 Citronelle | | |
11/4/2016 (Fri) | | Calera 35-34 Sylacauga | | |
11/4/2016 (Fri) | | Vigor 47-0 B.T. Washington | | |
11/4/2016 (Fri) | | Beauregard 41-0 Dallas County | | |
11/4/2016 (Fri) | | Central Clay County 56-14 Jemison | | |
11/4/2016 (Fri) | | St. Pauls 45-7 Charles Henderson | | |
11/4/2016 (Fri) | | Lincoln 27-24 Demopolis | | |
11/4/2016 (Fri) | | Jackson 41-21 Eufaula | | |
11/4/2016 (Fri) | | Mortimer Jordan 22-20 Pleasant Grove | | |
11/4/2016 (Fri) | | Etowah 44-27 Mae Jemison | | |
11/4/2016 (Fri) | | Briarwood 42-17 Corner | | |
11/4/2016 (Fri) | | Russellville 35-28 Guntersville | | |
11/4/2016 (Fri) | | Brooks 56-30 Arab | | |
11/4/2016 (Fri) | | Wenonah 42-8 West Point | | |
11/4/2016 (Fri) | | Scottsboro 38-27 Lawrence County | | |
11/4/2016 (Fri) | | Fairfield 14-7 Hayden | | |
2nd Round |
11/11/2016 (Fri) | | Carroll 28-8 Calera | | |
11/11/2016 (Fri) | | Beauregard 48-20 Vigor | | |
11/11/2016 (Fri) | | St. Pauls 48-14 Central Clay County | | |
11/11/2016 (Fri) | | Jackson 52-7 Lincoln | | |
11/11/2016 (Fri) | | Mortimer Jordan 44-30 Etowah | | |
11/11/2016 (Fri) | | Briarwood 33-13 Russellville | | |
11/11/2016 (Fri) | | Wenonah 42-14 Brooks | | |
11/11/2016 (Fri) | | Scottsboro 49-28 Fairfield | | |
3rd Round |
11/18/2016 (Fri) | | Beauregard 56-21 Carroll | | |
11/18/2016 (Fri) | | Jackson 35-9 St. Pauls | | |
11/18/2016 (Fri) | | Briarwood 15-0 Mortimer Jordan | | |
11/18/2016 (Fri) | | Wenonah 49-28 Scottsboro | | |
Semi-finals |
11/25/2016 (Fri) | | Beauregard 45-25 Jackson | | |
11/25/2016 (Fri) | | Wenonah 14-8 Briarwood | | |
Championship Game |
12/1/2016 (Thu) | | Beauregard 33-13 Wenonah | | Auburn |
6A Playoffs |
1st Round |
11/4/2016 (Fri) | | Park Crossing 45-7 Saraland | | |
11/4/2016 (Fri) | | Bessemer City 31-23 Chelsea | | |
11/4/2016 (Fri) | | Blount 15-7 Dothan | | |
11/4/2016 (Fri) | | McAdory 24-7 Wetumpka | | |
11/4/2016 (Fri) | | Hillcrest Tuscaloosa 40-16 Benjamin Russell | | |
11/4/2016 (Fri) | | Spanish Fort 23-22 Carver Montgomery | | |
11/4/2016 (Fri) | | Opelika 48-12 Paul Bryant | | |
11/3/2016 (Thu) | | Daphne 24-6 Sidney Lanier | | |
11/4/2016 (Fri) | | Minor 42-21 Homewood | | |
11/4/2016 (Fri) | | Hartselle 21-7 Albertville | | |
11/4/2016 (Fri) | | Ramsay 38-28 Clay-Chalkville | | |
11/4/2016 (Fri) | | Decatur 35-10 Cullman | | |
11/3/2016 (Thu) | | Austin 41-19 Pell City | | |
11/4/2016 (Fri) | | Pinson Valley 31-5 Jackson-Olin | | |
11/4/2016 (Fri) | | Muscle Shoals 31-17 Oxford | | |
11/4/2016 (Fri) | | Gardendale 28-26 Hueytown | | |
2nd Round |
11/11/2016 (Fri) | | Park Crossing 52-26 Bessemer City | | |
11/11/2016 (Fri) | | Blount 27-25 McAdory | | |
11/11/2016 (Fri) | | Spanish Fort 23-13 Hillcrest Tuscaloosa | | |
11/11/2016 (Fri) | | Opelika 35-6 Daphne | | |
11/11/2016 (Fri) | | Minor 48-17 Hartselle | | |
11/11/2016 (Fri) | | Ramsay 34-6 Decatur | | |
11/11/2016 (Fri) | | Austin 44-38 Pinson Valley | | |
11/11/2016 (Fri) | | Muscle Shoals 17-13 Gardendale | | |
3rd Round |
11/18/2016 (Fri) | | Park Crossing 54-51 Blount | | |
11/18/2016 (Fri) | | Opelika 21-17 Spanish Fort | | |
11/18/2016 (Fri) | | Ramsay 40-20 Minor | | |
11/18/2016 (Fri) | | Austin 27-21 Muscle Shoals | | |
Semi-finals |
11/25/2016 (Fri) | | Opelika 41-23 Park Crossing | | |
11/25/2016 (Fri) | | Ramsay 25-14 Austin | | |
Championship Game |
12/1/2016 (Thu) | | Ramsay 21-16 Opelika | | Auburn |
7 Playoffs |
1st Round |
11/4/2016 (Fri) | | McGill-Toolen 46-14 Jeff Davis | | |
11/4/2016 (Fri) | | Enterprise 51-14 Baker | | |
11/4/2016 (Fri) | | Central Phenix City 56-7 Murphy | | |
11/4/2016 (Fri) | | Auburn 34-10 Davidson | | |
11/4/2016 (Fri) | | Hoover 31-10 Bob Jones | | |
11/4/2016 (Fri) | | James Clemens 21-12 Spain Park | | |
11/4/2016 (Fri) | | Hewitt-Trussville 63-21 Oak Mountain | | |
11/4/2016 (Fri) | | Gadsden City 15-7 Mountain Brook | | |
2nd Round |
11/11/2016 (Fri) | | McGill-Toolen 27-23 Enterprise | | |
11/11/2016 (Fri) | | Central Phenix City 48-9 Auburn | | |
11/11/2016 (Fri) | | Hoover 14-7 James Clemens | | |
11/11/2016 (Fri) | | Gadsden City 29-28 Hewitt-Trussville | | |
Semi-finals |
11/18/2016 (Fri) | | McGill-Toolen 35-21 Central Phenix City | | |
11/18/2016 (Fri) | | Hoover 42-14 Gadsden City | | |
Championship Game |
11/30/2016 (Wed) | | Hoover 17-7 McGill-Toolen | | Auburn |