1A Playoffs |
1st Round |
11/5/2015 (Thu) | | Victory Christian 33-19 Woodville | | |
11/6/2015 (Fri) | | Georgiana 34-0 Keith | | |
11/5/2015 (Thu) | | Berry Fayette 38-14 Vina | | |
11/6/2015 (Fri) | | Spring Garden 39-16 Talladega County Central | | |
11/5/2015 (Thu) | | Decatur Heritage Christian 29-28 Meek | | |
11/5/2015 (Thu) | | Hackleburg 49-34 Hubbertville | | |
11/5/2015 (Thu) | | Cedar Bluff 47-26 Ragland | | |
11/5/2015 (Thu) | | South Lamar 54-42 Phillips Bear Creek | | |
11/6/2015 (Fri) | | Wadley 50-0 Valley Head | | |
11/6/2015 (Fri) | | Linden 38-28 McKenzie | | |
11/6/2015 (Fri) | | Billingsley 53-28 Millry | | |
11/6/2015 (Fri) | | Marengo 30-26 Loachapoka | | |
11/6/2015 (Fri) | | Verbena 21-13 J.U. Blacksher | | |
11/6/2015 (Fri) | | Notasulga 22-7 Chickasaw | | |
11/5/2015 (Thu) | | Brantley 35-12 A.L. Johnson | | |
11/5/2015 (Thu) | | Maplesville 49-12 Kinston | | |
2nd Round |
11/13/2015 (Fri) | | Wadley 29-8 South Lamar | | |
11/13/2015 (Fri) | | Berry Fayette 46-14 Victory Christian | | |
11/13/2015 (Fri) | | Cedar Bluff 37-14 Hackleburg | | |
11/13/2015 (Fri) | | Georgiana 28-0 Billingsley | | |
11/13/2015 (Fri) | | Brantley 47-26 Verbena | | |
11/13/2015 (Fri) | | Linden 26-14 Notasulga | | |
11/13/2015 (Fri) | | Maplesville 50-6 Marengo | | |
11/13/2015 (Fri) | | Decatur Heritage Christian 30-22 Spring Garden | OT | |
3rd Round |
11/20/2015 (Fri) | | Decatur Heritage Christian 32-26 Berry Fayette | | |
11/20/2015 (Fri) | | Cedar Bluff 34-27 Wadley | | |
11/20/2015 (Fri) | | Linden 41-0 Brantley | | |
11/20/2015 (Fri) | | Maplesville 36-28 Georgiana | | |
Semi-finals |
11/27/2015 (Fri) | | Maplesville 50-19 Linden | | |
11/27/2015 (Fri) | | Cedar Bluff 53-20 Decatur Heritage Christian | | |
Championship Game |
12/3/2015 (Thu) | | Maplesville 59-24 Cedar Bluff | | Tuscaloosa |
2A Playoffs |
1st Round |
11/5/2015 (Thu) | | Fyffe 50-15 LaFayette | | |
11/5/2015 (Thu) | | Tanner 73-7 Phil Campbell | | |
11/6/2015 (Fri) | | Ranburne 35-7 Gaston | | |
11/6/2015 (Fri) | | Mobile Christian 43-19 Luverne | | |
11/5/2015 (Thu) | | Red Bay 56-15 Addison | | |
11/5/2015 (Thu) | | Sulligent 63-27 Cold Springs | | |
11/5/2015 (Thu) | | Cleveland 23-20 Reeltown | | |
11/6/2015 (Fri) | | Randolph County 70-7 Collinsville | | |
11/5/2015 (Thu) | | Falkville 35-34 Hatton | OT | |
11/5/2015 (Thu) | | Pickens County 38-32 Samson | | |
11/6/2015 (Fri) | | Flomaton 26-20 New Brockton | | |
11/6/2015 (Fri) | | G.W. Long 55-0 Francis Marion | | |
11/6/2015 (Fri) | | Elba 46-14 Sweet Water | | |
11/6/2015 (Fri) | | Providence Christian 17-6 Thorsby | | |
11/5/2015 (Thu) | | Washington County 39-0 Goshen | | |
11/5/2015 (Thu) | | Fayetteville 35-26 Ariton | | |
2nd Round |
11/13/2015 (Fri) | | Randolph County 56-27 Falkville | | |
11/13/2015 (Fri) | | Fyffe 14-7 Red Bay | | |
11/13/2015 (Fri) | | Cleveland 38-13 Sulligent | | |
11/13/2015 (Fri) | | G.W. Long 48-23 Mobile Christian | | |
11/13/2015 (Fri) | | Ranburne 56-55 Tanner | 2OT | |
11/13/2015 (Fri) | | Washington County 48-21 Providence Christian | | |
11/13/2015 (Fri) | | Elba 64-14 Pickens County | | |
11/13/2015 (Fri) | | Flomaton 49-10 Fayetteville | | |
3rd Round |
11/20/2015 (Fri) | | G.W. Long 35-21 Flomaton | | |
11/20/2015 (Fri) | | Fyffe 24-20 Ranburne | | |
11/20/2015 (Fri) | | Randolph County 49-28 Cleveland | | |
11/20/2015 (Fri) | | Elba 20-14 Washington County | | |
Semi-finals |
11/27/2015 (Fri) | | Fyffe 20-17 Randolph County | | |
11/27/2015 (Fri) | | Elba 24-7 G.W. Long | | |
Championship Game |
12/4/2015 (Fri) | | Elba 36-22 Fyffe | | Tuscaloosa |
3A Playoffs |
1st Round |
11/5/2015 (Thu) | | Madison Academy 56-21 Weaver | | |
11/5/2015 (Thu) | | Oakman 37-19 Plainview | | |
11/5/2015 (Thu) | | Piedmont 34-0 Lexington | | |
11/6/2015 (Fri) | | Bayside Academy 42-10 Fultondale | | |
11/5/2015 (Thu) | | Pike County 14-6 Aliceville | | |
11/5/2015 (Thu) | | Lauderdale County 22-7 Walter Wellborn | | |
11/5/2015 (Thu) | | New Hope 28-13 Winston County | | |
11/5/2015 (Thu) | | North Sand Mountain 27-13 Susan Moore | | |
11/5/2015 (Thu) | | Colbert County 20-7 Glencoe | | |
11/6/2015 (Fri) | | Hillcrest Evergreen 35-7 Montgomery Academy | | |
11/5/2015 (Thu) | | American Christian 38-13 Slocomb | | |
11/5/2015 (Thu) | | Gordo 42-14 Wicksburg | | |
11/6/2015 (Fri) | | Opp 49-20 Midfield | | |
11/5/2015 (Thu) | | Daleville 40-18 Greensboro | | |
11/5/2015 (Thu) | | Winfield 34-7 Geraldine | | |
11/6/2015 (Fri) | | T.R. Miller 67-16 Central Coosa | | |
2nd Round |
11/13/2015 (Fri) | | Colbert County 26-20 Winfield | | |
11/13/2015 (Fri) | | Lauderdale County 48-0 New Hope | | |
11/13/2015 (Fri) | | Madison Academy 44-7 North Sand Mountain | | |
11/13/2015 (Fri) | | Piedmont 64-22 Oakman | | |
11/13/2015 (Fri) | | T.R. Miller 49-8 Pike County | | |
11/13/2015 (Fri) | | Hillcrest Evergreen 30-27 American Christian | | |
11/13/2015 (Fri) | | Gordo 33-14 Opp | | |
11/13/2015 (Fri) | | Bayside Academy 49-41 Daleville | | |
3rd Round |
11/20/2015 (Fri) | | Piedmont 35-21 Madison Academy | | |
11/20/2015 (Fri) | | Colbert County 39-20 Lauderdale County | | |
11/20/2015 (Fri) | | Bayside Academy 17-14 Gordo | | |
11/20/2015 (Fri) | | Hillcrest Evergreen 25-22 T.R. Miller | | |
Semi-finals |
11/27/2015 (Fri) | | Bayside Academy 36-0 Hillcrest Evergreen | | |
11/27/2015 (Fri) | | Piedmont 14-0 Colbert County | | |
Championship Game |
12/3/2015 (Thu) | | Piedmont 44-7 Bayside Academy | | Tuscaloosa |
4A Playoffs |
1st Round |
11/5/2015 (Thu) | | Cleburne County 31-12 Wilson | | |
11/6/2015 (Fri) | | North Jackson 28-6 Haleyville | | |
11/5/2015 (Thu) | | Brooks 35-21 Jacksonville | | |
11/5/2015 (Thu) | | Cherokee County 45-26 Deshler | | |
11/5/2015 (Thu) | | Hamilton 29-28 Priceville | | |
11/5/2015 (Thu) | | Cordova 33-14 Oneonta | | |
11/5/2015 (Thu) | | Fayette County 49-38 D.A.R. | | |
11/5/2015 (Thu) | | Montevallo 21-7 St. James | | |
11/5/2015 (Thu) | | West Limestone 42-36 Saks | | |
11/5/2015 (Thu) | | Dadeville 54-53 Thomasville | | |
11/6/2015 (Fri) | | Munford 20-0 W.S. Neal | | |
11/6/2015 (Fri) | | Andalusia 48-0 West Blocton | | |
11/5/2015 (Thu) | | Straughn 7-6 Bibb County | | |
11/5/2015 (Thu) | | Leeds 43-0 Clarke County | | |
11/6/2015 (Fri) | | Trinity 14-7 Northside | | |
11/6/2015 (Fri) | | UMS-Wright 20-8 Handley | | |
2nd Round |
11/13/2015 (Fri) | | Leeds 62-7 Montevallo | | |
11/13/2015 (Fri) | | Cordova 39-7 West Limestone | | |
11/13/2015 (Fri) | | Andalusia 44-26 Dadeville | | |
11/13/2015 (Fri) | | Hamilton 21-14 Cherokee County | | |
11/13/2015 (Fri) | | Brooks 50-21 North Jackson | | |
11/13/2015 (Fri) | | Fayette County 40-23 Cleburne County | | |
11/13/2015 (Fri) | | UMS-Wright 49-14 Trinity | | |
11/13/2015 (Fri) | | Munford 25-15 Straughn | | |
3rd Round |
11/20/2015 (Fri) | | Leeds 33-0 UMS-Wright | | |
11/20/2015 (Fri) | | Cordova 30-20 Hamilton | | |
11/20/2015 (Fri) | | Munford 33-31 Andalusia | | |
11/20/2015 (Fri) | | Fayette County 19-12 Brooks | | |
Semi-finals |
11/27/2015 (Fri) | | Leeds 48-20 Munford | | |
11/27/2015 (Fri) | | Fayette County 32-0 Cordova | | |
Championship Game |
12/3/2015 (Thu) | | Leeds 55-7 Fayette County | | Tuscaloosa |
5A Playoffs |
1st Round |
11/5/2015 (Thu) | | Alexandria 41-21 West Point | | |
11/6/2015 (Fri) | | Parker 27-21 Etowah | | |
11/6/2015 (Fri) | | Pleasant Grove 35-14 Madison County | | |
11/5/2015 (Thu) | | Hayden 19-0 East Limestone | | |
11/6/2015 (Fri) | | Guntersville 14-6 Ramsay | | |
11/5/2015 (Thu) | | Mortimer Jordan 46-20 Lawrence County | | |
11/5/2015 (Thu) | | Wenonah 48-0 Randolph | | |
11/5/2015 (Thu) | | Russellville 10-7 Anniston | | |
11/6/2015 (Fri) | | Helena 24-7 Sidney Lanier | | |
11/6/2015 (Fri) | | St. Pauls 42-17 Sylacauga | | |
11/5/2015 (Thu) | | Greenville 42-15 Dallas County | | |
11/6/2015 (Fri) | | Vigor 26-14 Central Clay County | | |
11/6/2015 (Fri) | | Beauregard 44-20 Williamson | | |
11/6/2015 (Fri) | | Eufaula 48-27 Calera | | |
11/5/2015 (Thu) | | Jackson 35-7 Tallassee | | |
11/5/2015 (Thu) | | Demopolis 48-13 Charles Henderson | | |
2nd Round |
11/13/2015 (Fri) | | Mortimer Jordan 30-20 Wenonah | | |
11/13/2015 (Fri) | | Guntersville 26-10 Hayden | | |
11/13/2015 (Fri) | | Russellville 41-21 Parker | | |
11/13/2015 (Fri) | | Alexandria 36-14 Pleasant Grove | | |
11/13/2015 (Fri) | | Jackson 48-21 Eufaula | | |
11/13/2015 (Fri) | | Beauregard 30-7 Helena | | |
11/13/2015 (Fri) | | Demopolis 28-17 Vigor | | |
11/13/2015 (Fri) | | St. Pauls 24-23 Greenville | | |
3rd Round |
11/20/2015 (Fri) | | Mortimer Jordan 26-0 Guntersville | | |
11/20/2015 (Fri) | | Jackson 31-28 Beauregard | | |
11/20/2015 (Fri) | | Alexandria 22-14 Russellville | | |
11/20/2015 (Fri) | | St. Pauls 35-13 Demopolis | | |
Semi-finals |
11/27/2015 (Fri) | | St. Pauls 35-24 Jackson | | |
11/27/2015 (Fri) | | Mortimer Jordan 42-36 Alexandria | OT | |
Championship Game |
12/3/2015 (Thu) | | St. Pauls 41-26 Mortimer Jordan | | Tuscaloosa |
6A Playoffs |
1st Round |
11/6/2015 (Fri) | | Homewood 49-14 Lee Huntsville | | |
11/6/2015 (Fri) | | Minor 37-35 Albertville | | |
11/6/2015 (Fri) | | Muscle Shoals 36-0 Huffman | | |
11/6/2015 (Fri) | | Spanish Fort 24-10 Pell City | | |
11/5/2015 (Thu) | | Hillcrest Tuscaloosa 36-15 Northview | | |
11/6/2015 (Fri) | | Briarwood 30-26 Fort Payne | | |
11/5/2015 (Thu) | | Gardendale 38-14 Hartselle | | |
11/5/2015 (Thu) | | Austin 35-7 Pinson Valley | | |
11/6/2015 (Fri) | | Northridge 48-21 Dothan | | |
11/5/2015 (Thu) | | McAdory 35-3 Wetumpka | | |
11/5/2015 (Thu) | | Benjamin Russell 41-10 Saraland | | |
11/6/2015 (Fri) | | Bessemer City 28-24 Park Crossing | | |
11/6/2015 (Fri) | | Blount 41-28 Chelsea | | |
11/5/2015 (Thu) | | Walker 35-9 Scottsboro | | |
11/6/2015 (Fri) | | Opelika 51-0 Daphne | | |
11/5/2015 (Thu) | | Clay-Chalkville 48-14 Cullman | | |
2nd Round |
11/13/2015 (Fri) | | Minor 23-16 Muscle Shoals | | |
11/13/2015 (Fri) | | Gardendale 48-28 Walker | | |
11/13/2015 (Fri) | | Clay-Chalkville 40-39 Homewood | | |
11/13/2015 (Fri) | | Spanish Fort 51-14 Northridge | | |
11/13/2015 (Fri) | | Opelika 48-0 Hillcrest Tuscaloosa | | |
11/13/2015 (Fri) | | Benjamin Russell 34-3 McAdory | | |
11/13/2015 (Fri) | | Bessemer City 10-7 Blount | | |
11/13/2015 (Fri) | | Austin 27-0 Briarwood | | |
3rd Round |
11/20/2015 (Fri) | | Austin 53-38 Gardendale | | |
11/20/2015 (Fri) | | Clay-Chalkville 50-14 Minor | | |
11/20/2015 (Fri) | | Spanish Fort 21-13 Opelika | | |
11/20/2015 (Fri) | | Benjamin Russell 36-13 Bessemer City | | |
Semi-finals |
11/27/2015 (Fri) | | Spanish Fort 31-27 Benjamin Russell | | |
11/27/2015 (Fri) | | Clay-Chalkville 45-35 Austin | | |
Championship Game |
12/4/2015 (Fri) | | Spanish Fort 31-28 Clay-Chalkville | | Tuscaloosa |
7 Playoffs |
1st Round |
11/6/2015 (Fri) | | Vestavia Hills 28-17 Bob Jones | | |
11/6/2015 (Fri) | | Spain Park 31-7 Hazel Green | | |
11/6/2015 (Fri) | | Hoover 38-7 Buckhorn | | |
11/6/2015 (Fri) | | Central Phenix City 34-14 Foley | | |
11/5/2015 (Thu) | | James Clemens 22-0 Hewitt-Trussville | | |
11/6/2015 (Fri) | | Lee Montgomery 37-21 Murphy | | |
11/6/2015 (Fri) | | McGill-Toolen 30-13 Enterprise | | |
11/6/2015 (Fri) | | Auburn 45-15 Theodore | | |
2nd Round |
11/13/2015 (Fri) | | Spain Park 13-10 James Clemens | | |
11/13/2015 (Fri) | | Hoover 24-0 Vestavia Hills | | |
11/13/2015 (Fri) | | McGill-Toolen 42-3 Auburn | | |
11/13/2015 (Fri) | | Central Phenix City 20-13 Lee Montgomery | OT | |
Semi-finals |
11/20/2015 (Fri) | | McGill-Toolen 26-21 Central Phenix City | | |
11/20/2015 (Fri) | | Spain Park 7-6 Hoover | | |
Championship Game |
12/2/2015 (Wed) | | McGill-Toolen 14-12 Spain Park | | |