1A Playoffs |
1st Round |
11/8/2013 (Fri) | | Falkville 35-14 Shoals Christian | | |
11/8/2013 (Fri) | | St. Lukes 21-20 Billingsley | | |
11/8/2013 (Fri) | | Brantley 44-0 Talladega County Central | | |
11/8/2013 (Fri) | | Autaugaville 28-20 A.L. Johnson | | |
11/8/2013 (Fri) | | Loachapoka 28-21 Kinston | | |
11/8/2013 (Fri) | | McKenzie 63-12 Wadley | | |
11/8/2013 (Fri) | | Linden 53-0 Keith | | |
11/8/2013 (Fri) | | Hubbertville 35-14 Collinsville | | |
11/8/2013 (Fri) | | R.A. Hubbard 29-14 Appalachian | | |
11/8/2013 (Fri) | | Addison 48-6 Phillips Bear Creek | | |
11/8/2013 (Fri) | | Maplesville 62-0 Marengo | | |
11/8/2013 (Fri) | | Pickens County 36-13 Gaylesville | | |
11/8/2013 (Fri) | | Brilliant 32-31 Valley Head | | |
11/8/2013 (Fri) | | Berry Fayette 20-14 Donoho | | |
11/8/2013 (Fri) | | Ragland 49-14 Hackleburg | | |
11/8/2013 (Fri) | | Geneva County 33-6 St. Jude | | |
2nd Round |
11/15/2013 (Fri) | | Pickens County 38-22 Addison | | |
11/15/2013 (Fri) | | Brantley 40-3 St. Lukes | | |
11/15/2013 (Fri) | | Maplesville 41-7 Geneva County | | |
11/15/2013 (Fri) | | Loachapoka 22-0 Autaugaville | | |
11/15/2013 (Fri) | | Ragland 42-8 Brilliant | | |
11/15/2013 (Fri) | | Hubbertville 50-14 Falkville | | |
11/15/2013 (Fri) | | Berry Fayette 36-8 R.A. Hubbard | | |
11/15/2013 (Fri) | | Linden 42-16 McKenzie | | |
3rd Round |
11/22/2013 (Fri) | | Maplesville 41-0 Linden | | |
11/22/2013 (Fri) | | Pickens County 41-21 Ragland | | |
11/22/2013 (Fri) | | Hubbertville 9-8 Berry Fayette | | |
11/22/2013 (Fri) | | Brantley 36-19 Loachapoka | | |
Semi-finals |
11/29/2013 (Fri) | | Maplesville 31-8 Brantley | | |
11/29/2013 (Fri) | | Pickens County 53-22 Hubbertville | | |
Championship Game |
12/5/2013 (Thu) | | Pickens County 38-18 Maplesville | | |
2A Playoffs |
1st Round |
11/8/2013 (Fri) | | Oakman 56-26 Cottonwood | | |
11/8/2013 (Fri) | | Lamar County 32-21 Samson | | |
11/8/2013 (Fri) | | G.W. Long 32-22 Aliceville | | |
11/8/2013 (Fri) | | Sweet Water 46-0 Goshen | | |
11/8/2013 (Fri) | | Luverne 42-6 Leroy | | |
11/8/2013 (Fri) | | Montgomery Academy 35-21 Sand Rock | | |
11/8/2013 (Fri) | | Ranburne 49-12 Sheffield | | |
11/8/2013 (Fri) | | Tanner 41-29 Woodland | | |
11/8/2013 (Fri) | | Fultondale 20-0 Lexington | | |
11/8/2013 (Fri) | | Fyffe 56-30 Isabella | | |
11/8/2013 (Fri) | | Washington County 46-14 Highland Home | | |
11/8/2013 (Fri) | | Hale County 22-16 Houston Academy | | |
11/8/2013 (Fri) | | North Sand Mountain 17-7 Reeltown | | |
11/8/2013 (Fri) | | Lanett 66-34 Gaston | | |
11/8/2013 (Fri) | | Mobile Christian 55-27 Elba | | |
11/8/2013 (Fri) | | Walter Wellborn 29-8 Red Bay | | |
2nd Round |
11/15/2013 (Fri) | | Fyffe 35-21 Walter Wellborn | | |
11/15/2013 (Fri) | | Luverne 48-14 Oakman | | |
11/15/2013 (Fri) | | Tanner 27-17 North Sand Mountain | | |
11/15/2013 (Fri) | | Sweet Water 34-3 G.W. Long | | |
11/15/2013 (Fri) | | Mobile Christian 40-34 Lamar County | | |
11/15/2013 (Fri) | | Montgomery Academy 54-44 Ranburne | | |
11/15/2013 (Fri) | | Washington County 36-0 Hale County | | |
11/15/2013 (Fri) | | Lanett 46-41 Fultondale | | |
3rd Round |
11/22/2013 (Fri) | | Washington County 56-42 Mobile Christian | | |
11/22/2013 (Fri) | | Tanner 26-14 Montgomery Academy | | |
11/22/2013 (Fri) | | Luverne 34-24 Sweet Water | | |
11/22/2013 (Fri) | | Fyffe 31-6 Lanett | | |
Semi-finals |
11/29/2013 (Fri) | | Washington County 28-14 Sweet Water | | |
11/29/2013 (Fri) | | Tanner 16-7 Fyffe | | |
Championship Game |
12/6/2013 (Fri) | | Tanner 21-13 Washington County | | |
3A Playoffs |
1st Round |
11/8/2013 (Fri) | | Leeds 34-20 Barbour County | | |
11/8/2013 (Fri) | | Straughn 42-0 Northside | | |
11/8/2013 (Fri) | | Dale County 53-6 B.B. Comer | | |
11/8/2013 (Fri) | | T.R. Miller 54-28 American Christian | | |
11/8/2013 (Fri) | | Fayette County 17-7 Opp | | |
11/8/2013 (Fri) | | Piedmont 38-0 Winfield | | |
11/8/2013 (Fri) | | Hamilton 33-18 Weaver | | |
11/8/2013 (Fri) | | Madison Academy 49-7 J.B. Pennington | | |
11/8/2013 (Fri) | | Colbert County 42-14 Plainview | | |
11/8/2013 (Fri) | | Bayside Academy 43-24 Gordo | | |
11/8/2013 (Fri) | | Pike County 21-14 Trinity | | |
11/8/2013 (Fri) | | Glencoe 49-35 Hanceville | | |
11/8/2013 (Fri) | | Deshler 54-14 New Hope | | |
11/8/2013 (Fri) | | Lauderdale County 31-6 Geraldine | | |
11/8/2013 (Fri) | | Midfield 36-13 Slocomb | | |
11/8/2013 (Fri) | | Saks 51-14 Good Hope | | |
2nd Round |
11/15/2013 (Fri) | | Saks 36-21 Lauderdale County | | |
11/15/2013 (Fri) | | Madison Academy 43-12 Hamilton | | |
11/15/2013 (Fri) | | T.R. Miller 41-6 Midfield | | |
11/15/2013 (Fri) | | Bayside Academy 32-18 Pike County | | |
11/15/2013 (Fri) | | Colbert County 45-44 Glencoe | | |
11/15/2013 (Fri) | | Piedmont 20-19 Deshler | | |
11/15/2013 (Fri) | | Straughn 29-20 Dale County | | |
11/15/2013 (Fri) | | Leeds 30-0 Fayette County | | |
3rd Round |
11/22/2013 (Fri) | | Saks 20-14 Colbert County | | |
11/22/2013 (Fri) | | Leeds 24-20 T.R. Miller | | |
11/22/2013 (Fri) | | Madison Academy 34-33 Piedmont | | |
11/22/2013 (Fri) | | Straughn 42-21 Bayside Academy | | |
Semi-finals |
11/29/2013 (Fri) | | Leeds 19-7 Straughn | | |
11/29/2013 (Fri) | | Madison Academy 31-21 Saks | | |
Championship Game |
12/5/2013 (Thu) | | Madison Academy 31-14 Leeds | | |
4A Playoffs |
1st Round |
11/8/2013 (Fri) | | Calera 21-10 Tallassee | | |
11/8/2013 (Fri) | | Charles Henderson 67-7 Dora | | |
11/8/2013 (Fri) | | Central Clay County 16-15 Hillcrest Evergreen | | |
11/8/2013 (Fri) | | Beauregard 44-16 Jemison | | |
11/8/2013 (Fri) | | UMS-Wright 31-13 Handley | | |
11/8/2013 (Fri) | | Dadeville 7-6 Thomasville | | |
11/8/2013 (Fri) | | Jacksonville 49-22 D.A.R. | | |
11/8/2013 (Fri) | | Oneonta 56-0 West Limestone | | |
11/8/2013 (Fri) | | Guntersville 38-0 Brooks | | |
11/8/2013 (Fri) | | Munford 48-14 Ardmore | | |
11/8/2013 (Fri) | | Central Florence 58-45 St. Clair County | | |
11/8/2013 (Fri) | | Haleyville 37-6 Fairview | | |
11/8/2013 (Fri) | | Childersburg 34-33 Andalusia | | |
11/8/2013 (Fri) | | Cleburne County 17-14 Madison County | | |
11/8/2013 (Fri) | | J.O. Jonson 49-16 Lincoln | | |
11/8/2013 (Fri) | | Bibb County 20-6 Ashford | | |
2nd Round |
11/15/2013 (Fri) | | Oneonta 56-7 Jacksonville | | |
11/15/2013 (Fri) | | J.O. Jonson 58-14 Haleyville | | |
11/15/2013 (Fri) | | Dadeville 35-24 Calera | | |
11/15/2013 (Fri) | | UMS-Wright 21-7 Beauregard | | |
11/15/2013 (Fri) | | Charles Henderson 35-0 Childersburg | | |
11/15/2013 (Fri) | | Cleburne County 21-7 Central Florence | | |
11/15/2013 (Fri) | | Central Clay County 23-6 Bibb County | | |
11/15/2013 (Fri) | | Munford 26-16 Guntersville | | |
3rd Round |
11/22/2013 (Fri) | | UMS-Wright 35-34 Dadeville | | |
11/22/2013 (Fri) | | Oneonta 44-19 Cleburne County | | |
11/22/2013 (Fri) | | Charles Henderson 34-7 Central Clay County | | |
11/22/2013 (Fri) | | Munford 10-8 J.O. Jonson | | |
Semi-finals |
11/29/2013 (Fri) | | Charles Henderson 38-36 UMS-Wright | | |
11/29/2013 (Fri) | | Oneonta 35-21 Munford | | |
Championship Game |
12/6/2013 (Fri) | | Oneonta 28-10 Charles Henderson | | |
5A Playoffs |
1st Round |
11/8/2013 (Fri) | | Pleasant Grove 40-0 Etowah | | |
11/8/2013 (Fri) | | Saraland 28-21 Gulf Shores | | |
11/8/2013 (Fri) | | Homewood 42-7 Russell County | | |
11/8/2013 (Fri) | | Spanish Fort 66-0 Selma | | |
11/8/2013 (Fri) | | St. Pauls 21-14 Demopolis | | |
11/8/2013 (Fri) | | Jackson 50-20 LeFlore | | |
11/8/2013 (Fri) | | Muscle Shoals 55-6 Mortimer Jordan | | |
11/8/2013 (Fri) | | Pinson Valley 23-20 Hartselle | | |
11/8/2013 (Fri) | | McAdory 35-7 Fort Payne | | |
11/8/2013 (Fri) | | Briarwood 32-15 Eufaula | | |
11/8/2013 (Fri) | | Sylacauga 27-18 Valley | | |
11/8/2013 (Fri) | | Benjamin Russell 48-7 Chilton County | | |
11/8/2013 (Fri) | | Southside Gadsden 30-14 Wenonah | | |
11/8/2013 (Fri) | | Athens 24-22 Center Point | | |
11/8/2013 (Fri) | | Parker 24-0 Scottsboro | | |
11/8/2013 (Fri) | | Cullman 20-14 Moody | | |
2nd Round |
11/15/2013 (Fri) | | Southside Gadsden 28-21 Cullman | | |
11/15/2013 (Fri) | | McAdory 34-17 Pinson Valley | | |
11/15/2013 (Fri) | | Muscle Shoals 31-0 Parker | | |
11/15/2013 (Fri) | | Athens 24-0 Pleasant Grove | | |
11/15/2013 (Fri) | | Spanish Fort 44-7 Sylacauga | | |
11/15/2013 (Fri) | | St. Pauls 20-14 Benjamin Russell | | |
11/15/2013 (Fri) | | Saraland 21-14 Homewood | | |
11/15/2013 (Fri) | | Jackson 24-7 Briarwood | | |
3rd Round |
11/22/2013 (Fri) | | Saraland 20-14 St. Pauls | | |
11/22/2013 (Fri) | | Muscle Shoals 35-7 Athens | | |
11/22/2013 (Fri) | | Spanish Fort 36-6 Jackson | | |
11/22/2013 (Fri) | | Southside Gadsden 28-25 McAdory | | |
Semi-finals |
11/29/2013 (Fri) | | Muscle Shoals 21-3 Southside Gadsden | | |
11/29/2013 (Fri) | | Spanish Fort 24-14 Saraland | | |
Championship Game |
12/5/2013 (Thu) | | Spanish Fort 35-14 Muscle Shoals | | |
6A Playoffs |
1st Round |
11/8/2013 (Fri) | | Oxford 50-22 Tuscaloosa County | | |
11/8/2013 (Fri) | | Smiths Station 28-21 Alma Bryant | | |
11/8/2013 (Fri) | | Fairhope 39-35 Pelham | | |
11/8/2013 (Fri) | | Auburn 51-14 Murphy | | |
11/8/2013 (Fri) | | McGill-Toolen 21-20 Opelika | | |
11/8/2013 (Fri) | | Vestavia Hills 38-14 Decatur | | |
11/8/2013 (Fri) | | Bob Jones 21-12 Hewitt-Trussville | | |
11/8/2013 (Fri) | | Shades Valley 49-19 Buckhorn | | |
11/8/2013 (Fri) | | Hoover 41-7 Huntsville | | |
11/8/2013 (Fri) | | Bessemer City 21-20 Gadsden City | | |
11/8/2013 (Fri) | | Carver Montgomery 31-12 Blount | | |
11/8/2013 (Fri) | | Enterprise 30-27 Spain Park | | |
11/8/2013 (Fri) | | Wetumpka 14-10 Daphne | | |
11/8/2013 (Fri) | | Florence 33-21 Mountain Brook | | |
11/8/2013 (Fri) | | Foley 30-15 Prattville | | |
11/8/2013 (Fri) | | Pelham 35-39 Fairhope | | |
11/8/2013 (Fri) | | Clay-Chalkville 56-35 Hillcrest Tuscaloosa | | |
2nd Round |
11/15/2013 (Fri) | | Bob Jones 28-24 Oxford | | |
11/15/2013 (Fri) | | Hoover 33-14 Shades Valley | | |
11/15/2013 (Fri) | | Vestavia Hills 31-28 Bessemer City | | |
11/15/2013 (Fri) | | Auburn 23-20 Foley | | |
11/15/2013 (Fri) | | Carver Montgomery 33-6 Fairhope | | |
11/15/2013 (Fri) | | Smiths Station 41-34 Enterprise | | |
11/15/2013 (Fri) | | McGill-Toolen 24-20 Wetumpka | | |
11/15/2013 (Fri) | | Florence 37-30 Clay-Chalkville | | |
3rd Round |
11/22/2013 (Fri) | | Vestavia Hills 19-12 Bob Jones | | |
11/22/2013 (Fri) | | Auburn 42-35 Carver Montgomery | | |
11/22/2013 (Fri) | | Hoover 22-21 Florence | | |
11/22/2013 (Fri) | | McGill-Toolen 28-21 Smiths Station | | |
Semi-finals |
11/29/2013 (Fri) | | Hoover 31-28 Vestavia Hills | | |
11/29/2013 (Fri) | | Auburn 24-21 McGill-Toolen | | |
Championship Game |
12/6/2013 (Fri) | | Hoover 20-3 Auburn | | |