1A Playoffs |
1st Round |
11/9/2012 (Fri) | | R.A. Hubbard 18-15 Collinsville | | |
11/9/2012 (Fri) | | Brantley 62-0 Fruitdale | | |
11/9/2012 (Fri) | | St. Jude 20-6 Keith | | |
11/9/2012 (Fri) | | Billingsley 27-26 Loachapoka | | |
11/9/2012 (Fri) | | Hubbertville 42-35 Ragland | | |
11/9/2012 (Fri) | | Spring Garden 39-33 Shoals Christian | | |
11/9/2012 (Fri) | | Berry Fayette 28-8 Addison | | |
11/9/2012 (Fri) | | McIntosh 28-7 Geneva County | | |
11/9/2012 (Fri) | | Marion County 83-6 Meek | | |
11/9/2012 (Fri) | | Linden 39-7 Kinston | | |
11/9/2012 (Fri) | | St. Lukes 42-6 Pleasant Home | | |
11/9/2012 (Fri) | | Maplesville 55-6 Winterboro | | |
11/9/2012 (Fri) | | Cedar Bluff 54-20 Phillips Bear Creek | | |
11/9/2012 (Fri) | | Pickens County 63-0 Falkville | | |
11/9/2012 (Fri) | | Hackleburg 66-42 Donoho | | |
11/9/2012 (Fri) | | Notasulga 38-6 Ellwood Christian | | |
2nd Round |
11/16/2012 (Fri) | | Pickens County 34-0 Cedar Bluff | | |
11/16/2012 (Fri) | | Linden 46-0 St. Jude | | |
11/16/2012 (Fri) | | McIntosh 32-16 Notasulga | | |
11/16/2012 (Fri) | | Berry Fayette 44-14 Hackleburg | | |
11/16/2012 (Fri) | | Hubbertville 42-18 Spring Garden | | |
11/16/2012 (Fri) | | Marion County 47-20 R.A. Hubbard | | |
11/16/2012 (Fri) | | Maplesville 41-21 St. Lukes | | |
11/16/2012 (Fri) | | Brantley 48-0 Billingsley | | |
3rd Round |
11/23/2012 (Fri) | | McIntosh 22-12 Maplesville | | |
11/30/2012 (Fri) | | Brantley 20-14 Linden | | |
11/23/2012 (Fri) | | Pickens County 53-32 Berry Fayette | | |
11/23/2012 (Fri) | | Marion County 41-22 Hubbertville | | |
Semi-finals |
11/30/2012 (Fri) | | Brantley 46-0 McIntosh | | |
11/30/2012 (Fri) | | Marion County 42-41 Pickens County | | |
Championship Game |
12/6/2012 (Thu) | | Brantley 33-0 Marion County | | Auburn |
2A Playoffs |
1st Round |
11/9/2012 (Fri) | | Aliceville 42-25 Elba | | |
11/9/2012 (Fri) | | Mobile Christian 27-14 Providence Christian | | |
11/9/2012 (Fri) | | Sheffield 44-22 North Sand Mountain | | |
11/9/2012 (Fri) | | Fultondale 14-13 Lanett | | |
11/9/2012 (Fri) | | G.W. Long 27-0 Southern Choctaw | | |
11/9/2012 (Fri) | | Luverne 25-13 Hale County | | |
11/9/2012 (Fri) | | Washington County 42-0 Houston Academy | | |
11/9/2012 (Fri) | | Oakman 25-6 Goshen | | |
11/9/2012 (Fri) | | Lamar County 39-24 New Brockton | | |
11/9/2012 (Fri) | | Reeltown 34-8 Vincent | | |
11/9/2012 (Fri) | | Sweet Water 62-7 Samson | | |
11/9/2012 (Fri) | | Woodland 22-21 Randolph County | | |
11/9/2012 (Fri) | | Red Bay 14-7 Westbrook Christian | | |
11/9/2012 (Fri) | | Fyffe 33-21 Lexington | | |
11/9/2012 (Fri) | | Tanner 55-0 Sand Rock | | |
11/9/2012 (Fri) | | Walter Wellborn 54-26 Horseshoe Bend | | |
2nd Round |
11/16/2012 (Fri) | | Mobile Christian 28-19 Oakman | | |
11/16/2012 (Fri) | | Sweet Water 55-7 Aliceville | | |
11/16/2012 (Fri) | | Washington County 34-7 Luverne | | |
11/16/2012 (Fri) | | Lamar County 41-19 G.W. Long | | |
11/16/2012 (Fri) | | Woodland 18-15 Red Bay | | |
11/16/2012 (Fri) | | Reeltown 35-12 Sheffield | | |
11/16/2012 (Fri) | | Tanner 48-0 Walter Wellborn | | |
11/16/2012 (Fri) | | Fultondale 49-28 Fyffe | | |
3rd Round |
11/23/2012 (Fri) | | Sweet Water 55-20 Lamar County | | |
11/23/2012 (Fri) | | Washington County 33-12 Mobile Christian | | |
11/23/2012 (Fri) | | Tanner 14-0 Fultondale | | |
11/23/2012 (Fri) | | Reeltown 30-24 Woodland | | |
Semi-finals |
11/30/2012 (Fri) | | Tanner 35-14 Reeltown | | |
11/30/2012 (Fri) | | Washington County 41-33 Sweet Water | | |
Championship Game |
12/7/2012 (Fri) | | Tanner 28-14 Washington County | | Auburn |
3A Playoffs |
1st Round |
11/9/2012 (Fri) | | Midfield 35-14 Gordo | | |
11/9/2012 (Fri) | | Straughn 35-7 Daleville | | |
11/9/2012 (Fri) | | Madison Academy 58-19 Winston County | | |
11/9/2012 (Fri) | | Bayside Academy 50-10 Dale County | | |
11/9/2012 (Fri) | | Deshler 42-21 Hanceville | | |
11/9/2012 (Fri) | | Colbert County 42-21 Hamilton | | |
11/9/2012 (Fri) | | Leeds 61-27 Sispey Valley | | |
11/9/2012 (Fri) | | T.R. Miller 55-20 Abbeville | | |
11/9/2012 (Fri) | | Trinity 34-13 Northside | | |
11/9/2012 (Fri) | | Plainview 62-26 Susan Moore | | |
11/9/2012 (Fri) | | W.S. Neal 66-24 Slocomb | | |
11/9/2012 (Fri) | | Piedmont 41-6 J.B. Pennington | | |
11/9/2012 (Fri) | | Geraldine 14-0 Glencoe | | |
11/9/2012 (Fri) | | Lauderdale County 49-6 Vinemont | | |
11/9/2012 (Fri) | | Fayette County 35-16 B.B. Comer | | |
11/9/2012 (Fri) | | Sylvania 13-10 Saks | | |
2nd Round |
11/16/2012 (Fri) | | Madison Academy 42-7 Plainview | | |
11/16/2012 (Fri) | | Lauderdale County 33-10 Geraldine | | |
11/16/2012 (Fri) | | Deshler 28-6 Piedmont | | |
11/16/2012 (Fri) | | Midfield 22-20 T.R. Miller | | |
11/16/2012 (Fri) | | Colbert County 14-7 Sylvania | | |
11/16/2012 (Fri) | | Leeds 22-21 Bayside Academy | | |
11/16/2012 (Fri) | | Fayette County 34-6 W.S. Neal | | |
11/16/2012 (Fri) | | Straughn 21-7 Trinity | | |
3rd Round |
11/30/2012 (Fri) | | Straughn 17-13 Midfield | | |
11/23/2012 (Fri) | | Madison Academy 66-28 Colbert County | | |
11/23/2012 (Fri) | | Lauderdale County 21-7 Deshler | | |
11/23/2012 (Fri) | | Fayette County 24-14 Leeds | | |
Semi-finals |
11/30/2012 (Fri) | | Fayette County 35-14 Straughn | | |
11/30/2012 (Fri) | | Madison Academy 21-13 Lauderdale County | | |
Championship Game |
12/6/2012 (Thu) | | Madison Academy 31-7 Fayette County | | Auburn |
4A Playoffs |
1st Round |
11/9/2012 (Fri) | | Charles Henderson 39-22 Thomasville | | |
11/9/2012 (Fri) | | St. Clair County 44-28 Alexandria | | |
11/9/2012 (Fri) | | North Jackson 48-35 Central Florence | | |
11/9/2012 (Fri) | | Tallassee 17-14 Clarke County | | |
11/9/2012 (Fri) | | Dadeville 70-14 Corner | | |
11/9/2012 (Fri) | | Beauregard 12-8 Andalusia | | |
11/9/2012 (Fri) | | Central Clay County 48-18 Jemison | | |
11/9/2012 (Fri) | | UMS-Wright 49-42 St. James | | |
11/9/2012 (Fri) | | Dora 56-27 Childersburg | | |
11/9/2012 (Fri) | | Brooks 52-20 D.A.R. | | |
11/9/2012 (Fri) | | J.O. Johnson 41-0 Haleyville | | |
11/9/2012 (Fri) | | Oneonta 47-0 Anniston | | |
11/9/2012 (Fri) | | Madison County 35-20 Rogers | | |
11/9/2012 (Fri) | | Lincoln 49-34 Sardis | | |
11/9/2012 (Fri) | | Munford 41-27 Fairview | | |
11/9/2012 (Fri) | | Handley 41-34 Calera | | |
2nd Round |
11/16/2012 (Fri) | | J.O. Johnson 48-20 St. Clair County | | |
11/16/2012 (Fri) | | Charles Henderson 13-0 Central Clay County | | |
11/16/2012 (Fri) | | Madison County 55-42 Lincoln | | |
11/16/2012 (Fri) | | Oneonta 48-21 North Jackson | | |
11/16/2012 (Fri) | | Dora 41-40 Tallassee | | |
11/16/2012 (Fri) | | Beauregard 36-21 Handley | | |
11/16/2012 (Fri) | | UMS-Wright 38-24 Dadeville | | |
11/16/2012 (Fri) | | Brooks 45-35 Munford | | |
3rd Round |
11/23/2012 (Fri) | | Oneonta 33-0 J.O. Johnson | | |
11/23/2012 (Fri) | | Dora 33-21 Charles Henderson | | |
11/23/2012 (Fri) | | UMS-Wright 22-19 Beauregard | | |
11/23/2012 (Fri) | | Madison County 35-23 Brooks | | |
Semi-finals |
11/30/2012 (Fri) | | UMS-Wright 35-21 Dora | | |
11/30/2012 (Fri) | | Oneonta 40-25 Madison County | | |
Championship Game |
12/7/2012 (Fri) | | UMS-Wright 42-14 Oneonta | | Auburn |
5A Playoffs |
1st Round |
11/9/2012 (Fri) | | Demopolis 49-20 Sylacauga | | |
11/9/2012 (Fri) | | Briarwood 31-13 Jackson | | |
11/9/2012 (Fri) | | St. Pauls 36-7 Eufalua | | |
11/9/2012 (Fri) | | Pinson Valley 27-17 Pleasant Grove | | |
11/9/2012 (Fri) | | Russellville 49-6 Etowah | | |
11/9/2012 (Fri) | | Hartselle 14-6 Fort Payne | | |
11/9/2012 (Fri) | | Greenville 27-24 Homewood | | |
11/9/2012 (Fri) | | McAdory 21-13 Mortimer Jordan | | |
11/9/2012 (Fri) | | Spanish Fort 51-7 Carroll | | |
11/9/2012 (Fri) | | Benjamin Russell 26-18 LeFlore | | |
11/9/2012 (Fri) | | Chilton County 33-27 Saraland | | |
11/9/2012 (Fri) | | Vigor 29-14 Valley | | |
11/9/2012 (Fri) | | Walker 30-7 Central Tuscaloosa | | |
11/9/2012 (Fri) | | Cullman 49-14 Arab | | |
11/9/2012 (Fri) | | Wenonah 30-0 Center Point | | |
11/9/2012 (Fri) | | Muscle Shoals 41-7 Boaz | | |
2nd Round |
11/16/2012 (Fri) | | Spanish Fort 38-14 Demopolis | | |
11/16/2012 (Fri) | | Cullman 30-0 Walker | | |
11/16/2012 (Fri) | | Muscle Shoals 22-21 Pinson Valley | | |
11/16/2012 (Fri) | | Hartselle 28-6 Wenonah | | |
11/16/2012 (Fri) | | McAdory 27-3 Russellville | | |
11/16/2012 (Fri) | | Briarwood 14-13 Vigor | | |
11/16/2012 (Fri) | | Benjamin Russell 24-7 Chilton County | | |
11/16/2012 (Fri) | | St. Pauls 38-12 Greenville | | |
3rd Round |
11/23/2012 (Fri) | | St. Pauls 24-3 Briarwood | | |
11/23/2012 (Fri) | | Muscle Shoals 49-21 Hartselle | | |
11/23/2012 (Fri) | | McAdory 28-22 Cullman | | |
11/23/2012 (Fri) | | Spanish Fort 28-17 Benjamin Russell | | |
Semi-finals |
11/30/2012 (Fri) | | McAdory 10-3 Muscle Shoals | | |
11/30/2012 (Fri) | | Spanish Fort 24-10 St. Pauls | | |
Championship Game |
12/6/2012 (Thu) | | Spanish Fort 45-14 McAdory | | Auburn |
6A Playoffs |
1st Round |
11/9/2012 (Fri) | | Opelika 49-23 Pelham | | |
11/9/2012 (Fri) | | Fairhope 10-0 Davidson | | |
11/9/2012 (Fri) | | Huntsville 37-19 Florence | | |
11/9/2012 (Fri) | | Mountain Brook 23-14 Hillcrest Tuscaloosa | | |
11/9/2012 (Fri) | | Bob Jones 35-30 Gadsden City | | |
11/9/2012 (Fri) | | Clay-Chalkville 45-14 Decatur | | |
11/9/2012 (Fri) | | Vestavia Hills 44-28 Hueytown | | |
11/9/2012 (Fri) | | Pell City 20-13 Austin | | |
11/9/2012 (Fri) | | Hoover 38-7 Shades Valley | | |
11/9/2012 (Fri) | | Foley 30-28 Baker | | |
11/9/2012 (Fri) | | Daphne 35-14 Blount | | |
11/9/2012 (Fri) | | Auburn 34-10 Oak Mountain | | |
11/9/2012 (Fri) | | McGill-Toolen 56-33 Enterprise | | |
11/9/2012 (Fri) | | Spain Park 43-13 Central Phenix City | | |
11/9/2012 (Fri) | | Tuscaloosa County 38-28 Gardendale | | |
11/9/2012 (Fri) | | Carver Montgomery 16-13 Stanhope Elmore | | |
2nd Round |
11/16/2012 (Fri) | | Opelika 24-17 Daphne | | |
11/16/2012 (Fri) | | Auburn 29-28 McGill-Toolen | OT | |
11/16/2012 (Fri) | | Clay-Chalkville 47-24 Tuscaloosa County | | |
11/16/2012 (Fri) | | Vestavia Hills 9-0 Huntsville | | |
11/16/2012 (Fri) | | Hoover 49-26 Pell City | | |
11/16/2012 (Fri) | | Spain Park 39-21 Foley | | |
11/16/2012 (Fri) | | Carver Montgomery 20-16 Fairhope | | |
11/16/2012 (Fri) | | Mountain Brook 14-13 Bob Jones | | |
3rd Round |
11/23/2012 (Fri) | | Hoover 21-7 Vestavia Hills | | |
11/23/2012 (Fri) | | Clay-Chalkville 30-9 Mountain Brook | | |
11/23/2012 (Fri) | | Carver Montgomery 26-20 Spain Park | | |
11/30/2012 (Fri) | | Opelika 8-7 Auburn | | |
Semi-finals |
11/30/2012 (Fri) | | Opelika 35-21 Carver Montgomery | | |
11/30/2012 (Fri) | | Hoover 44-20 Clay-Chalkville | | |
Championship Game |
12/7/2012 (Fri) | | Hoover 31-0 Opelika | | Auburn |