|
Region 1 | All | Region | Last Week | This Week |
Walnut | (5-0) | (0-0) | defeated New Site 49-16 | at Fayette Academy TN |
East Union | (3-2) | (0-0) | defeated Alcorn Central 41-18 | at New Albany |
Baldwyn | (2-3) | (0-0) | lost to Saltillo 27-6 | vs. North Pontotoc |
Strayhorn | (2-3) | (0-0) | lost to East Webster 21-8 | vs. Independence |
Bruce | (1-4) | (0-0) | lost to South Pontotoc 61-33 | vs. Calhoun City |
Total | (13-12) |
|
Region 2 | All | Region | Last Week | This Week |
Calhoun City | (4-1) | (0-0) | defeated Water Valley 48-28 | at Bruce |
East Webster | (4-1) | (0-0) | defeated Strayhorn 21-8 | at George |
Eupora | (4-1) | (0-0) | defeated Choctaw County 28-21 | vs. Charleston |
Leflore County | (4-1) | (0-0) | defeated Ruleville Central 46-20 | vs. Gentry |
Winona | (4-1) | (0-0) | defeated Kosciusko 28-27 | vs. Water Valley |
Total | (20-5) |
|
Region 3 | All | Region | Last Week | This Week |
South Delta | (4-1) | (1-0) | defeated OBannon 44-36 | vs. Coahoma County |
Riverside | (3-2) | (1-0) | defeated Coahoma County 27-20 | at OBannon |
West Bolivar | (2-2) | (1-0) | defeated Leland 14-7 | at Coahoma AHS |
West Tallahatchie | (2-3) | (0-0) | lost to Charleston 26-0 | at Leland |
Leland | (4-1) | (0-1) | lost to West Bolivar 14-7 | at West Tallahatchie |
OBannon | (3-1) | (0-1) | lost to South Delta 44-36 | vs. Riverside |
Coahoma County | (2-2) | (0-1) | lost to Riverside 27-20 | at South Delta |
Total | (20-12) |
|
Region 4 | All | Region | Last Week | This Week |
Newton | (5-0) | (0-0) | defeated Magee 24-2 | does not play |
Philadelphia | (5-0) | (0-0) | defeated Quitman 44-15 | at Choctaw Central |
Scott Central | (5-0) | (0-0) | defeated Southeast Lauderdale 43-0 | does not play |
Lake | (4-1) | (0-0) | defeated Choctaw Central 27-17 | at Richland |
Union | (2-2) | (0-0) | lost to Newton County 13-0 | at Saint Joseph Madison |
Total | (21-3) |
|
Region 5 | All | Region | Last Week | This Week |
Taylorsville | (5-0) | (0-0) | defeated Columbia 38-21 | at Perry Central |
Heidelberg | (3-2) | (0-0) | lost to Poplarville 33-14 | at North Forrest |
Bay Springs | (2-3) | (0-0) | lost to Northeast Jones 27-21 | vs. Quitman |
Clarkdale | (1-4) | (0-0) | lost to Puckett 19-6 | vs. Richton |
Enterprise Clarke | (0-4) | (0-0) | lost to North Forrest 56-30 | at Newton County |
Total | (11-13) |
|
Region 6 | All | Region | Last Week | This Week |
Pelahatchie | (5-0) | (0-0) | defeated Mount Olive 46-6 | at Morton |
Pisgah | (3-2) | (0-0) | defeated West Lincoln 70-34 | at Loyd Star |
Puckett | (3-2) | (0-0) | defeated Clarkdale 19-6 | at McLaurin |
Mize | (2-3) | (0-0) | defeated Saint Andrews Episco 20-7 | at Wesson |
Saint Joseph Madison | (2-3) | (0-0) | lost to Jackson Prep 77-20 | vs. Union |
Total | (15-10) |
|
Region 7 | All | Region | Last Week | This Week |
Bogue Chitto | (3-1) | (0-0) | defeated Salem 39-6 | at Saint Patrick |
Loyd Star | (2-3) | (0-0) | lost to Stringer 56-34 | vs. Pisgah |
West Lincoln | (2-3) | (0-0) | lost to Pisgah 70-34 | vs. Stringer |
Amite County | (1-4) | (0-0) | lost to Crystal Springs 20-6 | at Port Gibson |
Enterprise Lincoln | (1-4) | (0-0) | lost to McLaurin 40-0 | at Newton County |
Total | (9-15) |
|
Region 8 | All | Region | Last Week | This Week |
Perry Central | (5-0) | (0-0) | defeated Vancleave 41-13 | vs. Taylorsville |
Collins | (3-2) | (0-0) | defeated Morton 57-28 | at Lawrence County |
North Forrest | (3-2) | (0-0) | defeated Enterprise Clarke 56-30 | vs. Heidelberg |
Saint Patrick | (2-2) | (0-0) | lost to Sacred Heart 21-14 | vs. Bogue Chitto |
Richton | (1-4) | (0-0) | lost to Sumrall 42-18 | at Clarkdale |
Total | (14-10) |
|
|