|
Region 1 | All | Region | Last Week | This Week |
Biggersville | (10-0) | (7-0) | defeated Okolona 64-8 | vs. West Tallahatchie |
Okolona | (5-6) | (5-2) | lost to Biggersville 64-8 | vs. South Delta |
Smithville | (4-7) | (3-4) | lost to Tupelo Christian Pre 14-13 | at Simmons |
Ashland | (2-8) | (2-5) | defeated Falkner 22-18 | at McEvans |
Thrasher | (3-8) | (2-5) | defeated Byers 31-30 | |
Falkner | (3-7) | (2-5) | lost to Ashland 22-18 | |
Byers | (4-6) | (1-6) | lost to Thrasher 31-30 | |
Tupelo Christian Prep | (6-4) | (6-1) | defeated Smithville 14-13 | |
Total | (37-46) |
|
Region 2 | All | Region | Last Week | This Week |
McEvans | (10-1) | (7-0) | defeated Coldwater 52-0 | vs. Ashland |
Simmons | (9-1) | (6-1) | defeated West Bolivar 48-6 | vs. Smithville |
South Delta | (8-3) | (5-2) | defeated Coffeeville 42-6 | at Okolona |
West Tallahatchie | (6-5) | (4-3) | defeated McAdams 46-0 | at Biggersville |
Coffeeville | (3-8) | (3-4) | lost to South Delta 42-6 | |
West Bolivar | (3-8) | (2-5) | lost to Simmons 48-6 | |
McAdams | (1-10) | (1-6) | lost to West Tallahatchie 46-0 | |
Coldwater | (0-10) | (0-7) | lost to McEvans 52-0 | |
Total | (40-46) |
|
Region 3 | All | Region | Last Week | This Week |
Hamilton | (11-0) | (7-0) | defeated Leake County 41-8 | vs. Resurrection |
West Lowndes | (7-3) | (5-2) | did not play | vs. Lumberton |
Vardaman | (7-4) | (4-3) | lost to Ethel 38-33 | at Taylorsville |
Sebastopol | (7-4) | (4-3) | lost to French Camp Academy 42-14 | at Bay Springs |
Ethel | (6-5) | (3-4) | defeated Vardaman 38-33 | |
French Camp Academy | (4-7) | (3-4) | defeated Sebastopol 42-14 | |
Noxapater | (4-6) | (2-5) | did not play | |
Leake County | (0-10) | (0-7) | lost to Hamilton 41-8 | |
Total | (46-39) |
|
Region 4 | All | Region | Last Week | This Week |
Bay Springs | (10-1) | (7-0) | defeated Taylorsville 36-20 | vs. Sebastopol |
Taylorsville | (7-4) | (6-1) | lost to Bay Springs 36-20 | vs. Vardaman |
Lumberton | (5-6) | (5-2) | defeated Salem 52-6 | at West Lowndes |
Resurrection | (6-4) | (3-4) | defeated Enterprise Lincoln 48-6 | at Hamilton |
Mount Olive | (5-5) | (3-4) | lost to Richton 26-12 | |
Richton | (4-7) | (3-4) | defeated Mount Olive 26-12 | |
Enterprise Lincoln | (1-9) | (1-6) | lost to Resurrection 48-6 | |
Salem | (0-11) | (0-7) | lost to Lumberton 52-6 | |
Total | (38-47) |
|
|